99 Blogów i Podcastów o biznesie, marketingu i sprzedaży, które musisz obserwować w 2020

99 blogów i podcastów__okladka2 #bold

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Początek roku za nami. Czy czujecie pragnienie wiedzy? Pomogę Wam je zaspokoić. Czas na 99 Blogów, Podcastów i Vlogów o biznesie, marketingu i sprzedaży. Świeżutkie, sprawdzone i przede wszystkim aktualne.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich blogów, podcastów i serwisów, które według mnie warto obserwować w tym roku. Możecie na nich odnaleźć wiedzę, porady, inspiracje, narzędzia i darmowe materiały, które przydadzą się Wam we własnej działalności. Zaczynajmy.

1. Mateusz Czech

Ten blog to kopalnia nowości w zakresie marketingu i chatbotów. Przybliża praktycznie narzędzia marketingowe. Jeśli interesuje Was wykorzystanie nowych technologii w marketingu, zajrzyjcie do Mateusza Czecha.

Link: czechu.pl
Typ: Blog

2. Sprawny marketing

Sprawny marketing to dobre źródło wiedzy na temat marketingu, przede wszystkim marketingu internetowego. Niesamowicie dużo ekspertów, częste aktualizacje, porządne źródło informacji.

Link: sprawnymarketing.pl
Typ: Portal

3. Blog Artura Jabłońskiego

Ten blog to świetne źródło wiedzy o Facebooku. Ulubione tematy Artura Jabłońskiego to płatna reklama w social media, content marketing i copywriting. Blog istnieje już 6 lat i odwiedza go 90 tys. osób miesięcznie.

Link: arturjablonski.com
Typ: Blog, Podcast

4. Salesmanago Blog

Na blogu SALESmanago znajdziecie potężny zastrzyk wiedzy o marketingu i jego automatyzacji. Oprócz artykułów blogowych firma udostępnia też darmowe e-booki. Warto tam zajrzeć.

Link: marketing-automation.pl
Typ: Blog

5. Blog Biznesowy Bold

Na naszym Blogu Biznesowym Bold przeczytacie o biznesie, marketingu i sprzedaży. Same konkrety. Dzielimy się swoją praktyczną wiedzą. Udostępniamy darmowe szablony oraz inne materiały. Naszym celem jest ułatwienie Wam pracy.

Link: boldblog.pl
Typ: Blog

6. Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Moim zdaniem absolutne must have każdego przedsiębiorcy. Marek Jankowski od 2009 roku dzieli się wiedzą na temat prowadzenia firmy. Zaprasza do rozmów ciekawych i przede wszystkim kompetentnych gości. Znajdziecie tu takie tematy jak marketing, sprzedaż, zarządzanie, produktywność i wiele wiele innych. Oprócz podcastów udostępnia również przydatne materiały do pobrania.

Link: malawielkafirma.pl
Typ: Podcast

7. Boss Blog

Na BossBlogu przeczytacie i posłuchacie głównie o biznesie, marketingu i social mediach. Znajdziecie też informacje prawnicze. Dodatkowo Marcin Pietraszek jest autorem książek biznesowych.

Link: bossblog.pl
Typ: Blog, Podcast

8. Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk to kolejne must have na mojej liście. Autor książek biznesowych. Na jego blogu znajdziecie wiedzę o marketingu, budowaniu marki, social mediach, grywalizacji i storytellingu. To naprawdę rzetelne źródło wiedzy.

Link: paweltkaczyk.com
Typ: Blog

9. Słowo daję, zyski rosną

Blog Darka Puzyrkiewicza to skarbnica wiedzy o copywritingu w Internecie. Stylem pisania i treścią sprawia, że ciężko oderwać się od jego tekstów.

Link: dynanet.pl/copywriting/
Typ: Blog

10. Latająca szkoła

Na blogu Agata Dutkowska pisze o biznesie i przedsiębiorczości. Znajdziecie tu masę inspiracji, wiedzy i motywacji. Oprócz tego Agata jest założycielką biznesowej akademii on-line – Latająca Szkoła.

Link: latajacaszkola.pl
Typ: Blog

11. Blog Premium Consulting

Na blogu firmy Premium Consulting poszerzycie swoją wiedzę o marketingu i brandingu. Poczytacie tutaj też o marce i social mediach. Znajdziecie dużo wartościowej wiedzy.

Link: premium-consulting.pl/category/blog/
Typ: Blog, Vlog

12. To się opłaca!

Agnieszka Skupieńska dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy freelancerki. Na jej blogu i w podcastach znajdziecie też informacje o prawadzeniu firmy, formalnościach, e-commerce, blogowaniu. Agnieszka udostępnia też darmowe narzędzia.

Link: tosieoplaca.pl
Typ: Blog, Podcast

13. Kasia Pszonicka

Na blogu Kasi Pszonickiej przeczytacie o tym, jak założyć, prowadzić i promować firmę. Znajdziecie tu też wiedzę o produktywności oraz motywacji. Dodatkowo Kasia udostępnia darmowe materiały.

Link: kasiapszonicka.pl
Typ: Blog

14. Jacek Kotarbiński

Na blogu Jacka Kotarbińskiego znajdziecie dużo wiedzy o marketingu, a także innowacjach i trendach marketingowych. Jacek jest też autorem książek biznesowych. Nie przegapcie jego podcastów.

Link: kotarbinski.com/blogomarketingu/
Typ: Blog, Podcast

15. Startup Academy

Są wśród Was osoby zainteresowane startupami? Jeżeli tak, to ten blog Was zainteresuje. Znajdziecie tu bardzo dużo wiedzy potrzebnej przy stratupach i będziecie na bieżąco w ważnymi wydarzeniami.

Link: startupacademy.pl/blog/
Typ: Blog

16. SocialCube

Na tym blogu przeczytacie przede wszystkim o mediach społecznościowych. Dowiecie się więcej o kampaniach w social mediach, marce, marketingu, tworzeniu treści, branży IT.

Link: www.socialcube.pl/blog/
Typ: Blog

17. Jak oszczędzać pieniądze?

Blog i podcasty Michała Szafrańskiego to rzetelne źródła wiedzy nie tylko o oszczędzaniu, ale też biznesie, finansach i dodatkowych źródłach dochodu. Polecam każdemu, kto chce z głową podbudować swoją sytuację finansową.

Link: jakoszczedzacpieniadze.pl
Typ: Blog, Podcast

18. Biznesowe rewolucje

Biznesowe rewolucje odkryłam niedawno, ale od razu je doceniłam. Wyszukacie na nich dużo konkretów o biznesie, marketingu, mailingach i nie tylko.

Link: www.biznesowerewolucje.com/blog
Typ: Blog

19. Menedżer Plus Podcast

Od Mariusza Chrapko możecie nauczyć się zarządzania biznesem i sobą. Idealny podcast dla przedsiębiorców, liderów i nie tylko. Dodatkowo Mariusz dzieli się swoją wiedzą w książkach. Absolutnie warto go posłuchać.

Link: mariuszchrapko.com/cykl/podcast/
Typ: Podcast

20. Greg Albrecht Podcast: wszystkie twarze biznesu

Menadżerowie i przedsiębiorcy na pewno znajdą tu coś dla siebie. Posłuchacie o biznesie, ale też podejściu do niego, kompetencjach i skuteczności. Dzięki Gregowi Albrechtowi poznacie historie osób, które odniosły sukces w biznesie zaczynając od zera. Motywujący podcast.

Link: https://gregalbrecht.io/pl/podcast/
Typ: Blog, Podcast

21. Inna kultura biznesu

Kamil Zarębski i jego goście przybliżają biznes z punktu widzenia różnych kultur. Opowiadają o współpracy z Klientami zagranicznymi i ich podejściem. Bardzo ciekawy podcast, szczególnie dla firm obecnych na zagranicznych rynkach. Ostatnia audycja jest z sierpnia 2019 r.

Link: podcasts.apple.com/pl/podcast/inna-kultura-biznesu/
Typ: Podcast

22. Klientomania

Klientomania to kopalnia wiedzy o budowaniu relacji z klientami i ich obsłudze. Posłuchacie tu o sprzedaży oraz nawiązywaniu i pielęgnowaniu kontaktu marki z konsumentami. Rozwiejecie swoje wątpliwości w tym obszarze. To podcast, który moim zdaniem jest bardzo potrzebny na rynku.

Link: klientomania.pl/category/podcast/
Typ: Podcast

23. Podcasty Deloitte

W tym podcaście posłuchacie ekspertów Deloitte Digital. Poszerzycie swoją widzę o biznesie, wykorzystaniu nowych technologii, projektowaniu doświadczeń klienta (user experience design) i podejściu zorientowanym na człowieku. Oprócz tego dowiecie się więcej o aspektach prawnych prowadzenia firmy.

Link: www.deloitte.com
Typ: Podcast

24. Prawo w e-biznesie

Znajdziecie tutaj objaśnienie wszystkich prawnych aspektów prowadzenia e-biznesu. Poznacie tu przepisy prawne, swoje uprawnienia i obowiązki. Bardzo przydatne informacje.

Link: prawowebiznesie.pl
Typ: Blog

25. Startup My Way

Zainteresuje nie tylko osoby związane ze stratupami. U Bogusza Pękalskiego posłuchacie też o technologiach, marketingu internetowym, biznesie, przedsiębiorczości, motywacji. Poznacie również historie przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces z biznesie.

Link: startupmyway.com/
Typ: Blog, Vlog, Podcast

26. Porozmawiajmy o IT

Z podcastu Krzysztofa Kempińskiego możecie czerpać inspiracje i wiedzę związaną z branżą IT. Posłuchacie m.in. o budowaniu marki, sprzedaży i marketingu w IT, trendach oraz komunikacji na linii biznes – IT.

Link: porozmawiajmyoit.pl/
Typ: Podcast

27. Analiza IT

Kolejne źródło wiedzy o branży IT. Znajdą tutaj coś dla siebie osoby, które są na różnych etapach znajomości IT. Poszerzycie swoją wiedzę o analizie biznesowej, przeczytacie raporty, pobierzecie szablony. Hania Tomaszewska dzieli się też wiedzą o zarządzaniu.

Link: analizait.pl
Typ: Blog, Podcast

28. DevStyle

Maciej Aniserowicz wprowadzi Was w branżę IT i programowania. Posłuchacie u niego również o przedsiębiorczości. Polecam szczególnie programistom.

Link: devstyle.pl
Typ: Blog, Vlog, Podcast

29. Product Vision

Ten podcast zainteresuje szczególnie miłośników produktów cyfrowych oraz osoby, których praca wiąże się właśnie z tymi produktami. Posłuchacie o różnych aspektach ich tworzenia i promowania oraz o cyfrowej rewolucji.

Link: productvision.pl/podcast/
Typ: Podcast

30. Nie Tylko Design

Podcast Tomasza Skórskiego to miejsce, gdzie posłuchacie o szeroko rozumianym designie, projektowaniu, produktach cyfrowych i ich wdrażaniu. To naprawdę solidne źródło wiedzy poparte dodatkowymi materiałami.

Link: nietylko.design
Typ: Podcast

31. Podcast Jacka Kłosińskiego

Jacek Kłosiński pomoże Wam w kreatywnej pracy, organizacji działania i produktywności. Posłuchacie u niego również o biznesie i rozwoju. Znajdziecie tam inspiracje i konkretne informacje.

Link: klosinski.net/kategoria/podcast/
Typ: Blog, Podcast

32. Email [i] Marketing Podcast

U Pawła Sali znajdziecie solidną wiedzę o marketingu. Posłuchacie m.in. o e-mail marketingu i innych kanałach komunikacji z klientami, biznesie, ale także o zarządzaniu organizacją i sobą. Znajdziecie tu wiele przydatnych wskazówek dla przedsiębiorców.

Link: www.pawelsala.pl/podcast/
Typ: Podcast

33. Bartek Majewski

Bartek Majewski pisze o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu i obsłudze klienta. Pojawiają się tu tematy startupów. Bartek dzieli się też wartościowymi tytułami książek dla menadżerów, marketingowców, startupowców i handlowców.

Link: bartekmajewski.pl
Typ: Blog

34. Agata Chmielewska

E-commerce i marketing internetowy to specjalność Agaty Chmielewskiej. Znajdziecie u niej sporo wiedzy o działaniach firmy w sieci, sprzedaży on-line, różnych kanałach komunikacji marki z klientami, marketingu i doniesieniach rynkowych.

Link: achmielewska.com
Typ: Blog, Podcast

35. Social Tigers

Ten blog to skarbnica wiedzy o social mediach. Bardzo dużo praktycznych wskazówek. Dowiecie się m.in. jak tworzyć społeczność wokół swojej marki, jak angażować użytkowników i w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do promowania i sprzedaży. Znajdziecie tu też wiedzę techniczną.

Link: bazawiedzy.socialtigers.pl
Typ: Blog

36. GeekWork

Na stronie Michała Barczaka znajdziecie tematy związane z prowadzeniem biznesu, produktywnością i samorozwojem. Posłuchacie ciekawych gości dyskutujących o karierze i osiąganiu celów. Dużo inspiracji i doświadczenia.

Link: geekwork.pl/blog/
Typ: Blog, Podcast

37. Kreatywne zagłębie

To inspirujący podcast, w którym znajdą dla siebie coś również przedsiębiorcy. Posłuchacie rozmów z ciekawymi gośćmi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami. Niestety ostatni odcinek został opublikowany w maju 2019.

Link: kreatywnezaglebie.pl
Typ: Podcast

38. Pani Swojego Czasu

Ola Budzyńska opowie Wam jak zbudować markę osobistą oraz zarządzać sobą i swoimi projektami. Dowiecie się więcej o prowadzeniu biznesu online, sprzedaży i angażowaniu swoich odbiorców.

Link: www.paniswojegoczasu.pl
Typ: Blog, Vlog, Podcast

39. Life Hacking Podcast

U Ludwika Siedlaka posłuchacie o produktywności i osiąganiu celów. To podcast, który przyda się nie tylko przedsiębiorcom, ale wszystkim osobom, które chcą efektywnie działać.

Link: siadlak.com/podcast/
Typ: Podcast

40. Zawodowcy

Karol Stryja zaprasza do rozmowy wielu inspirujących ludzi z różnych branż. Dzielą się swoimi doświadczeniami, z których możecie wynieść coś dla siebie i zainspirować do zmian w biznesie i nie tylko.

Link: zawodowcy.fm
Typ: Podcast

41. Stacja Zmiana

Ten podcast opowiada o zmianach, decyzjach, różnych inicjatywach i biznesie. W zakładce Praca znajdziecie rozmowy z ludźmi z różnych branż, z których możecie wynieść coś wartościowego dla własnej działalności.

Link: stacjazmiana.pl/podcasty/
Typ: Podcast

42. Z pasją o mocnych stronach

Na podcascie Dominika Juszczyka dowiecie się więcej o wykorzystywaniu swoich mocnych stron w biznesie i nie tylko. Posłuchacie o rozwijaniu własnych talentów i wzmacnianiu produktywności.

Link: dominikjuszczyk.pl/category/podcast/
Typ: Podcast

43. Podcast Charyzmatyczny

Dawid Straszak pokazuje, jak budować w sobie charyzmę. Z jego rozmów z gośćmi dowiecie się więcej o zarządzaniu ludźmi, wystąpieniach publicznych, pewności siebie i wielu innych.

Link: www.dawidstraszak.pl/podcasts
Typ: Podcast

44. Zawód Fotograf

Zainteresuje przede wszystkich zawodowych fotografów i osoby, które chcą iść w tym kierunku. Posłuchacie tu rozmów z fotografami, którzy z pasji rozkręcili swój biznes. Znajdziecie tu ich historie i doświadczenia.

Link: www.spreaker.com/show/zawod-fotograf
Typ: Podcast

45. Biznes w IT

To podcast biznesowy, w którym jest bardzo dużo przydatnej wiedzy z zakresu prowadzenia firmy. Marketing, sprzedaż, zarządzanie – wszystko czego potrzebujecie. Posłuchacie też o doświadczeniach z prowadzenia dużego biznesu.

Link: piotrbucki.pl/
Typ: Podcast

46. Marketing Manager 2.0

Jeśli interesuje Was nowoczesny marketing i biznes cyfrowy, to koniecznie zajrzyjcie do Kacpra Skoczylasa. Aktualna wiedza i praktyczne rozwiązania.

Link: www.kacperskoczylas.pl/podcast-marketingowy/
Typ: Podcast

47. Merytorycznie o eCommerce

Podcast idealny dla wszystkich osób związanych ze sprzedażą online. Znajdziecie tutaj ogrom wiedzy potrzebnej do prowadzenia sklepu internetowego. Pozycja konieczna dla tych z Was, którzy działają w e-commerce.

Link: marcinrudzik.pl/podcast-merytorycznie-o-ecommerce/
Typ: Podcast

48. Podcasty PwC

Do PwC zaglądajcie po informacje o finansach, podatkach, prawie, technologiach i biznesie. Podcast przydatny w prowadzeniu firmy, znajdziecie tu konkretne odpowiedzi na wiele swoich pytań.

Link: www.pwc.pl/pl/podcast.html
Typ: Podcast

49. Piotr Bucki

Piotr Bucki pisze m.in. o marketingu i brandingu, biznesie online, komunikacji, zahacza też o psychologię. Jego blog jest wartościowym źródłem wiedzy, którą podaje w bardzo przystępnej formie.

Link: bucki.pro
Typ: Blog

50. KiwiLab

Jesteście zainteresowani marketingiem internetowym? Jeśli tak, to zajrzyjcie na ten blog. Dużo wiedzy, aktualne trendy i praktyczne informacje.

Link: kiwilab.pl
Typ: Blog

51. Silesia SEM

To bardzo dobre źródło wiedzy o marketingu internetowym w wyszukiwarkach, przede wszystkim SEM i SEO. Jeśli szukacie praktycznych porad w tej dziedzinie, to koniecznie odwiedźcie Silesia SEM.

Link: www.silesiasem.pl
Typ: Blog

52. Freshmail

Jeżeli szukacie informacji o e-mail marketingu, to z pewnością nie zawiedziecie się na tym blogu. Case study, porady i ogrom konkretnej wiedzy.

Link: freshmail.pl/blog
Typ: Blog

53. Funkymedia

Przeczytacie tutaj o marketingu internetowym, głównie social mediach, SEO, SEM, copywritingu i poznacie nowości w tym temacie. Sporo praktycznych wskazówek dla firm.

Link: funkymedia.pl/blog
Typ: Blog

54. Seo Zgred

Ten blog przybliży Wam tematykę pozycjonowania stron w wyszukiwarkach i audytów SEO. Pokaże, jak monitorować kondycję swojej strony internetowej i co robić, żeby ją wzmacniać. Jeden z lepszych źródeł wiedzy na ten temat jakie znam.

Link: www.zgred.pl/blog/
Typ: Blog

55. Dajemy słowo

Główną tematyką bloga jest content marketing. Dowiecie się z niego jak tworzyć dobre treści dla różnych rodzajów działalności oraz w jaki sposób je odpowiednio promować.

Link: dajemyslowo.com/blog/
Typ: Blog

56. Monika Czaplicka

Monika Czaplicka dzieli się wiedzą z zakresu marketingu online oraz mediów społecznościowych. Dowiecie się z jej bloga m.in. jak sprzedawać w sieci, komunikować się z odbiorcami i prowadzić inne działania firmowe w Internecie.

Link: czaplicka.eu
Typ: Blog

57. Social Press

Ten portal skupia się wokół social mediów. Publikuje nowości, raporty, case study, wskazówki dotyczące marketingu i nie tylko. Możecie wykorzystać te informacje do podnoszenia skuteczności działań swojego biznesu w mediach społecznościowych.

Link: socialpress.pl
Typ: Portal

58. Socjomania

Socjomania na swoim blogu publikuje artykuły na temat marketingu cyfrowego. Dowiecie się, jak można wykorzystać media społecznościowe w swoim biznesie, poznacie bliżej marketing internetowy, aktualne trendy i case study. Znajdziecie tu również tutoriale.

Link: socjomania.pl/blog
Typ: Blog

59. Callpage Marketing Marathon

Marketing Marathon opowiada o sposobach na rozwój firmy. Przybliża kwestie marketingu i sprzedaży. Zyskacie tu inspiracje i porady dotyczące pozyskiwania i zatrzymywania klientów przy sobie.

Link: www.callpage.pl/blog
Typ: Blog, Podcast

60. Bloomboard

Na tym blogu przeczytacie o marketingu cyfrowym. Znajdziecie tu sporo wiedzy na temat możliwości zaistnienia firmy w sieci. Przeczytacie o social mediach, stronach www, kampaniach internetowych i wielu innych.

Link: blog.bloomboard.co
Typ: Blog

61. Media Feed

Blog Adama Przeździęka to skarbnica wiedzy dla każdego przedsiębiorcy i specjalisty od marketingu. Poznacie tu najnowsze trendy i zmiany na rynku, badania, niebanalne sposoby na promocję firmy. Przeczytacie też o nowych technologiach i marketingu.

Link: www.mediafeed.pl
Typ: Blog

62. Natalia Hatalska

U Natalii Hatalskiej przeczytacie o marketingu, social mediach, nowych technologiach i handlu. Z punktu widzenia przedsiębiorcy, zainteresują Was również jej artykuły o społeczeństwie, gdzie znajdziecie m.in. zachowania konsumenckie.

Link: hatalska.com
Typ: Blog

63. Quora

Quorę polecam Wam szczególnie dlatego, że szybko możecie dostać odpowiedzi na Wasze biznesowe pytania od innych specjalistów. Dodatkowo możecie czerpać wiedzę z pytań zadanych przez innych użytkowników. To bardzo wartościowe źródło wiedzy.

Link: pl.quora.com
Typ: Portal

64. Bogaty Student

To blog o rozwoju kariery i biznesie. Znajdziecie tu doświadczenia z prowadzenia własnej działalności, ciekawe wywiady, wskazówki i przydatne w prowadzeniu biznesu informacje. Jeśli jesteście jeszcze na studiach lub na początku swojej drogi zawodowej również najdziecie tu coś dla siebie. Dodatkowo są tu przydatne materiały do pobrania.

Link: bogatystudent.pl
Typ: Blog

65. Brand24 Blog

Blog i Podcast o Biznesie, Marketingu i Sprzedaży. Często w kontekście użycia narzędzia monitorującego internet Brand24, które serdecznie polecamy. Warto tu zaglądać.

Link: brand24.pl/blog
Typ: Blog, Podcast

66. Marketing, książki & życie

U Jacka Lipskiego poczytacie o marketingu, reklamie, komunikacji i social mediach. Poznacie też recenzje różnych branżowych książek. Jacek dzieli się swoimi doświadczeniami z udziału w różnych szkoleniach i warsztatach.

Link: jaceklipski.pl
Typ: Blog

67. Marketing przy kawie

To portal skupiony wokół marketingu. Znajdziecie tu artykuły, wywiady, raporty, analizy i wydarzenia związane z marketingiem, które mogą Was zainteresować.

Link: marketingprzykawie.pl
Typ: Portal

68. Marketing w praktyce

Znajdziecie tu informacje o marketingu, sprzedaży, narzędziach marketingowych. Przekrój artykułów jest na prawdę duży. Na pewno znajdziecie tu coś dla siebie. Dodatkowo portal informuje o najbliższych szkoleniach.

Link: marketing.org.pl
Typ: Portal

69. Anna Miotk

U Anny Miotk dowiecie się więcej o komunikacji biznesowej, marketingu, social mediach i public relations. Poznacie wartościowe raporty z badań. Anna jest również autorką książek.

Link: annamiotk.pl
Typ: Blog

70. Zen Marketing

Kolejne źródło wartościowej wiedzy o marketingu internetowym. Przeczytacie tutaj o tworzeniu treści, blogowaniu, budowaniu społeczności. Poznacie też przydatne narzędzia i case study.

Link: www.zenmarketing.pl/blog/
Typ: Blog

71. Interaktywnie.com

Bardzo dobre źródło wiedzy o marketingu i biznesie internetowym. Przeczytacie tu ciekawe raporty, badania, artykuły o działaniach promocyjnych, nowych technologiach, social mediach, stronach internetowych, sprzedaży, SEO i wielu innych.

Link: interaktywnie.com
Typ: Portal

72. Marketing i Biznes

Gratka dla mniej i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Przeczytacie tu o marketingu, biznesie, startupach, IT i e-commerce. Bardzo przydatna wiedza i wskazówki.

Link: marketingibiznes.pl
Typ: Portal

73. Blog Shoplo

Na Blogu Shoplo poszerzycie swoją wiedzę z zakresu sprzedaży online. Zainteresuje szczególnie osoby działające w e-commerce, ale nie tylko. Przeczytacie o budowaniu marki, relacjach z klientami, promocji oraz produktywności.

Link: www.shoplo.pl/blog/
Typ: Blog

74. Paweł Leżoch Biznes Od Początku

Od Pawła Leżocha i jego gości dowiecie się jak założyć i rozwinąć biznes. Poznacie doświadczenia innych przedsiębiorców. Posłuchacie m.in. o tym, jak wypromować firmę, zdobywać klientów, sprzedawać swoje produkty i usługi.

Link: pawellezoch.pl/category/podcast/
Typ: Blog, Podcast

75. Magdalena Pawłowska

Jeśli chcecie zaistnieć ze swoją firmą w Internecie i interesuje Was sprzedaż online, odwiedźcie stronę Magdaleny Pawłowskiej. Dowiecie się na niej też jak tworzyć kursy online i kampanie internetowe oraz z jakich narzędzi warto korzystać. Posłuchacie rozmów z gośćmi na temat marketingu i rozwijania biznesu. Magdalena jest dodatkowo autorką książki.

Link: magdalenap.com
Typ: Blog, Vlog, Podcast

76. Marcin Osman

Marcin Osman przybliży Wam życie przedsiębiorcy i prowadzenie firmy. Dowiecie się więcej o marketingu i sprzedaży. Znajdziecie tu praktyczne wskazówki. Marcin jest też autorem książek.

Link: www.marcinosman.pl
Typ: Vlog, Podcast

77. Olek Wandzel Podcast

U Olka Wandzela posłuchacie rozmów z ludźmi aktywnymi w różnych dziedzinach życia, także biznesie. Będziecie mogli wynieść z nich dużo wskazówek dla siebie i swojej firmy.

Link: soundcloud.com/olekwandzel
Typ: Podcast

78. Małgorzata Wardaszka-Deręgowska

Ta strona to skarbnica wiedzy o marce. Znajdziecie tu takie tematy jak branding i design thinking. Podcast przyda się szczególnie małym i średnim firmom. Dowiecie się z niego więcej o budowaniu marki i komunikacji marketingowej.

Link: wardaszka.com
Typ: Blog, Podcast

79. Przygody Przedsiębiorców

Przygody Przedsiębiorców dostarczą Wam dużą dawkę wiedzy i doświadczeń z prowadzenia biznesu. Jeśli szukacie wskazówek i praktycznych informacji, to ta strona Wam się spodoba.

Link: przygodyprzedsiebiorcow.pl
Typ: Vlog

80. Marketing Ludzkim Głosem

Ten podcast wyjaśni Wam skomplikowane terminy marketingowe. Łukasz Wołek razem z gośćmi – specjalistami – rozwijają temat pokazując, jak możecie wykorzystać go w swoim biznesie. Posłuchacie tu o marketingu prostymi słowami.

Link: podcasts.apple.com/pl/podcast/marketing-ludzkim-g%C5%82osem/
Typ: Podcast

81. Labber.pl

Na tym portalu przeczytacie o mediach społecznościowych, technologiach, public relations i dowiecie się więcej o kampaniach reklamowych. Będziecie też mieli dostęp do różnych podcastów.

Link: www.labber.pl
Typ: Portal

82. Zarabiam W Biznesie

Adam Grzesik tworzy podcast z myślą o przedsiębiorcach, freelancerach i osobach związanych z biznesem. Posłuchacie tu o zarządzaniu, budowaniu zespołu, pozyskiwaniu klientów, sprzedaży, zwiększaniu zysków i sposobach, na wyróżnienie się na rynku.

Link: zarabiamwbiznesie.pl/podcast/author/adam-grzesik/
Typ: Podcast

83. Nikt nas nie uczy, jak sprzedawać

To podcast skupiony wokół sprzedaży. Podchodzi do tematu z różnych perspektyw. Posłuchacie na nim m.in. o budowaniu zespołów sprzedażowych i tym, jak reagować w różnych sytuacjach oraz co zrobić, żeby zwiększać skuteczność sprzedaży.

Link: niktnasnieuczyjaksprzedawac.podbean.com
Typ: Podcast

84. Maciej Wojtas

Kolejny blog o copywritingu na mojej liście. Oprócz porad dla copywriterów Maciej Wojtas publikuje ciekawe wywiady, artykuły o biznesie, inspiracje. Znajdziecie tu też pomysły na biznes.

Link: maciejwojtas.pl/blog-wszystkie-wpisy/
Typ: Blog

85. Projektant Życia

U Mirka Burnejko posłuchacie o biznesie. Poznacie inspirujące historie i doświadczenia z zakładania i prowadzenia firm w różnych branżach. Dowiecie się więcej o produktywności i różnych podejściach do biznesu.

Link: anchor.fm/mirek-burnejko
Typ: Podcast

86. Tuż przy Uchu

Na tej stronie znajdziecie tematy biznesowo – rozwojowe. Katarzyna Bieleniewicz rozmawia ze swoimi gośćmi o autentyczności w biznesie, produktywności, zdalnej pracy oraz odkrywaniu swoich mocnych stron i talentów.

Link: katarzynabieleniewicz.pl/podcast/
Typ: Blog, Podcast

87. Wbiznes

To blog o skutecznym marketingu. Znajdziecie tutaj artykuły o efektywności i marketingu internetowym. Sporo cennej wiedzy. Dodatkowym atutem tej strony są krótkie wskazówki, które przeczytacie w minutę.

Link: wojciechbizub.pl/blog/
Typ: Blog

88. Doodle Wolf

Bardzo dobre źródło wiedzy o wykorzystaniu wideo w marketingu firmy. Znajdziecie tu porady, wywiady, poznacie trendy i inspiracje. Poczytacie o marce, marketingu, social mediach, technologiach i sprzedaży.

Link: doodlewolf.pl/blog/
Typ: Blog

89. Landingi

Kopania wiedzy o tworzeniu i optymalizowaniu landing pages. Praktyczne porady i inspiracje, case study. Poszerzycie wiedzę o marketingu internetowym, sprzedaży, marce i obsłudze klienta.

Link: landingi.com/pl/blog
Typ: Blog

90. Arek Skuza

Arek Skuza zainspiruje Was do innowacji. Przeczytacie u niego przede wszystkim o tym, co zrobić żeby skutecznie sprzedawać i komunikować swoje produkty. Znajdziecie też informacje o przedsiębiorczości i case study.

Link: arekskuza.com/the-innovation-blog/
Typ: Blog

91. Joanna Ceplin

Od Joanny Ceplin dowiecie się więcej o e-biznesie. Poznacie możliwości budowania relacji z klientami w social mediach. Znajdziecie informacje o budowaniu marki osobistej, promocji, sprzedaży i skutecznej komunikacji. Joanna organizuje szkolenia, również bezpłatne, i jest autorką książki.

Link: joannaceplin.pl/blog/
Typ: Blog, Podcast

92. Po sukces na szpilkach

To blog dedykowany przedsiębiorczym kobietom. Katarzyna Głąb pisze o biznesie i efektywności osobistej. Dzieli się rozwiązaniami, które pomagają rozwijać biznes i podnosić swoją skuteczność. Udostępnia też darmowy e-book o promowaniu marki i zdobywaniu nowych klientów.

Link: posukcesnaszpilkach.pl
Typ: Blog

93. Biznes na Ostro

Szymon Ostrowski dzieli się wiedzą z prowadzenia i rozwoju firmy w tradycyjnym wydaniu. Poznacie przydatne narzędzia, praktyczne wskazówki i historie innych przedsiębiorców.

Link: biznesnaostro.pl
Typ: Blog

94. Studio Lokomotywa

Studio lokomotywa pisze głównie o działaniach marketingowych w Internecie, które pomagają rozwijać firmę. Przeczytacie o stronach internetowych, pozycjonowaniu, SEO i tworzeniu treści.

Link: www.studiolokomotywa.pl/blog
Typ: Blog

95. Lexy`s SEO

Na tym blogu znajdziecie dużo wartościowej wiedzy o SEO. Poznacie case study, wskazówki do przeprowadzania audytów SEO, przydatne narzędzia. Dowiecie się jak optymalizować i pozycjonować swoją stronę firmową.

Link: www.lexy.com.pl/blog/
Typ: Blog

96. Nowoczesna Sprzedaż i Marketing

To coś dla firm działających w sektorze B2B. Jeżeli tworzycie produkty lub usługi dedykowane firmom oraz chcecie pogłębić swoją wiedzę o marketingu i sprzedaży, to ten podcast jest dla Was idealny.

Link: www.spreaker.com/show/nowoczesna-sprzedaz-i-marketing
Typ: Podcast

97. Sharebee

Z tego bloga dowiecie się jak wykorzystać social media do nawiązywania relacji z potencjalnymi klientami i sprzedaży. Przeczytacie m.in. o mediach społecznościowych, tworzeniu i promowaniu treści, budowaniu wizerunku.

Link: www.sharebee.pl/blog
Typ: Blog

98. W Niedoczasie

Przeczytacie tu o public relations i marketingu. Poznacie przydatne narzędzia, dowiecie się więcej o mediach społecznościowych, marketingu internetowym, sprzedaży, promocji, zarządzaniu projektami.

Link: wniedoczasie.pl
Typ: Blog

99. Magazyn Prowly

To portal, na którym znajdziecie nowinki i wiedzę, która przyda Wam się w prowadzeniu biznesu. Dotyczy głównie public relation. Poczytacie o marketingu, brandingu, budowaniu relacji, startupach, networkingu i nie tylko.

Link: prowly.com/magazine/pl/
Typ: Blog

Podsumowanie

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię taki sposób zdobywania wiedzy i bardzo cenię ludzi, którzy chcą się nią dzielić. Czerpcie z ich doświadczeń, bo naprawdę wiedzą o czym mówią i piszą.

Darmowy Ebook
Jak stworzyć zespół pracujący zdalnie?
O blogu

Cześć! Ten blog powstał z myślą o przedsiębiorcach, specjalistach w dziedzinie marketingu i sprzedaży oraz wszystkich miłośnikach biznesu. Jeśli jesteś którąś z tych osób, to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Katarzyna i Patryk

Wyszukiwarka
Newsletter